Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 03.05.2024, 14:10

ЛНВК "ЗОШ І-ІІ ступенів №24 - технологічний ліцей"

Меню сайту
ЛіцейCool
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1997

Прийом учнів до 1-го класу

 

10 ПОРАД  БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКА

Вже залишається менше місяця перед новим етапом в житті вашої дитини, коли вона піде перший раз в перший клас. Від того, наскільки безболісно станеться цей перехід в нове життя, багато в чому залежатиме любов-нелюбов вашої дитини до школи, а відповідно, і його шкільні успіхи.

1. РОЗПОВІДАЙТЕ ПОЗИТИВНІ ІСТОРІЇ ЗІ СВОГО ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Якщо дитина хоче вчитися і упевнена, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов'язаний з новими правилами і розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно подоланий. Для цього частіше розповідайте своїй  дитині цікаві історії зі свого шкільного життя.

2. НЕ ЛЯКАЙТЕ ШКОЛОЮ

Не ведіть при дитині розмови, що у нього "закінчилося дитинство", не жалійте його: мовляв, бідненький, починаються трудові будні.

Навіть жартома не лякайте школою. Не варто при дитині також обговорювати майбутні витрати, засмучуючись  дорожнечею форми або канцтоварів.

3. КУПУЙТЕ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ РАЗОМ З ДИТИНОЮ

Купувати портфель і все приладдя для школи потрібно з дитиною, тоді вона буде залучена в процес підготовки до першого вересня. Прийшовши додому, не ховайте покупки в шафу - дайте їх дитині. Нехай вона  збирає портфель, носить його по квартирі, розкладає на столі зошити і олівці, тоді прості вказівки вчителя дістати ручку або зошит в «клітинку» не викличуть у маляти труднощів:  чітко знатиме, де у нього що лежить.

4.      ГРАЙТЕ В ШКОЛУ

Хай всі іграшки вашої дитини підуть в перший клас, а найулюбленіша стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як проситися в туалет.

5. ПОЧИНАЙТЕ ЖИТИ ПО НОВОМУ РОЗПОРЯДКУ ДНЯ

За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Старайтеся, аби дитина лягала спати не пізніше десяти вечора, вставала в 7-8 ранку. Спершу спробуйте наочно пояснити, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг, перевірити, чи чиста форма.

6. ПОДРУЖІТЬ ДИТИНУ З ГОДИННИКОМ

Необхідний для школи навик – орієнтація в часі. Якщо ваша дитина ще не розбирається, котра година, навчіть її. Під час читання, гри  можна поставити годинник на стіл і звернути увагу дитини на те, коли почалася дія і коли вона закінчилася.

7. БІЛЬШЕ КОМАНДНИХ ІГОР

У школі є правила, які необхідно виконувати: сидіти за партою, вставати, коли дозволить вчитель, не кричати. Аби розвинути в дитини уміння виконувати дії за правилами, використовуйте командні ігри. Завдяки яким  дитина усвідомить, що є правила, які потрібно виконувати, що від цього залежить результат.

8. ТРЕНУЙТЕ УВАГУ І ПАМ'ЯТЬ

Хороша гра на уважність: дається текст, відводиться час, і потрібно якомога більше і швидше знайти і закреслити букв "с". Проводити "заняття" спочатку по 10 хвилин, поступово збільшуючи час до 35 хвилин. Тоді дитину так не лякатимуть уроки.

9.  НЕ «НАПИХАЙТЕ» НОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ

За час, що залишився, жодних "хвостів" ви не підтягнете. А якщо насідатимете на дитину з читанням і рахунком, ви зможете викликати у неї негативні емоції з приводу школи. Звичайно, почитати, розв’язати  приклади можна, але все це повинно бути в ігровій, не примусовій формі.

10. НЕ РОБІТЬ АКЦЕНТ НА ОЦІНКАХ

Багато батьків припускаються помилки, коли починають лякати: "Читай, а то двійки мені приноситимеш". Важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти взнаєш багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на результаті, гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати, тим більше що в першому класі їх не ставлять. 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz