Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 03.05.2024, 09:42

ЛНВК "ЗОШ І-ІІ ступенів №24 - технологічний ліцей"

Меню сайту
ЛіцейCool
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1997

Учням

Як поводитись під час ЗНО

Пам'ятка випускникові від психолога

  1. Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте – хвилювання, невпевненість.
  2. Не слід лякатись та засмучуватися у першу хвилину іспиту., що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадаєте й інші відповіді.
  3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити й перейти до іншого. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися.
  4. Пам’ятайте, що завдання в тестах не пов’язане одне з одним, тому знання, які застосовували в одному, вже вирішеному, зазвичай не допомагають, а тільки заважають концентруватися та правильно відповідати далі.
  5. Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключаючи ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному – двох варіантах.
  6. Залишайте час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та поміняти явні помилки.

 

П’ять способів усе встигнути

Незабаром розпочнуться іспити ЗНО. Як усе встигнути вивчити, повторити та ще й вирішити особисті справи? Скористайтесь цими способами у боротьбі із втомою, напруженням, браком часу.

         Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у який ще з вечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов’язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли зробити.

         Не дивіться телевізор. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то ваші друзі, родичі сповістять вас. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь – життя без телевізора є!

         Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам’ятовувати складний навчальний матеріал.

         Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів робіт усуває одноманітність. Після того, як ви 3 години просиділи за книжками, можете піти на консультацію до друзів або допомогти батькам.

          Визначте пріоритет. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.

Правила підготовки до іспитів

Поради психолога

  1. Запорукою підтримання інтелектуальної форми є добра фізична форма
  2. Перш ніж починати роботу, усвідом, що ти повинен зробити, скільки це має забрати часу, визнач порядок роботи.
  3. Плануй графік роботи, пам’ятай, що що найвища продуктивність праці приходить через 20 – 30 хвилин після початку роботи. Найскладніші завдання доцільно виконувати тоді. Простіші та цікавіші – наприкінці. Проте якщо тобі важко, то починай роботу з цікавішого.
  4. Заздалегідь облаштуй своє робоче місце так, щоб тебе нічого не відволікало від навчання, а всі потрібні предмети були напохваті.
  5. Намагайся у процесі роботи дотримуватися визначеного графіку.
  6. Починай роботу, відпочивши. Найкращий відпочинок 1,5 – 2 год сну або прогулянка, спорт, допомога батькам по господарству. Але не більше, інакше знову втомишся.
  7. Першу годину можна працювати без перерви, а далі мають бути 5 -10 –хвилинні перерви через кожні 40 – 50 хв напруженої  роботи, під час яких можна виконувати фізичні вправи. Не роби відпочинок тривалим.
  8. Якщо якесь завдання не можеш виконати одразу, не розгублюйся, спробуй повторити через якийсь час.
  9. Також май на увазі: розпочинати будь – яку роботу, розумову чи фізичну, варто не раніше ніж через 20 -30 хв після доброї порції їжі (з’ївши маленький бутерброд чи випивши чашку чаю, такої паузи робити не потрібно). Перед навчанням небажано вживати жирну їжу, бо від неї хилить на сон – організм зосереджується на перетравленні калорійних продуктів і кров від мозку поступає до шлунка.
  10. Залежно від психологічного типу («жайворонок» або «сова») максимально використовуй вранішній або вечірній час.
  11. Починай вчити легший матеріал, важчий залишай на кінець.
  12. Не втрачай впевненості у власних силах. Якщо це раптом трапилося, скороти обсяг завдань, щоб виконати їх. Тримайся на позиції переможця.

«Зміна школи та адаптація до нового колективу»

Із проблемного переходу до нової школи чи нового класу діти стикаються часто. Як допомогти дитині подолати напруження, яке виникає у випадку зміни колективу?

«Рекомендації учням щодо того, як краще побудувати взаємини з однокласниками»

  1. Для початку познайомся з однокласниками. Чим більше дружніх контактів буде, тим більшим буде коло твого спілкування в колективі.
  2. Дізнайся, як їх звуть, відрекомендуйся сам, розкажи про себе, дізнайся про школу – де їдальня, туалет, коли велика перерва,; виявляй цікавість.
  3. Запам‘ятай імена однокласників,із якими ти познайомився : людям дуже приємно, коли до них звертаються на ім‘я.
  4. Поводься природно, про людину говорять її вчинки, тільки вони можуть скласти тобі імідж.
  5. Не чекай загальної любові, однокласники спочатку будуть придивлятися до тебе, а потім уже полюблять чи навпаки.
  6. Приходячи вранці до класу, вітайся, але не обов‘язково це робити персонально з кожним. Загального «Привіт !» з усмішкою буде достатньо.
  7. Бажано не виділятися в одязі, вибери стиль, в якому тобі буде комфортно, але максимально наближений до того , що носять учні у твоєму класі.
  8. Частіше посміхайся, непривітних людей ніхто не любить.
  9. Якщо хтось з однокласників забув щось у дома, наприклад ручку, а в тебе є зайва, можна дати покористуватися, за це отримаєш додаткові бали.
  10. Якщо ти чогось  не знаєш, не соромся, спитай про це друзів. Багатьом подобається. Коли до них звертаються по допомогу.
  11. Знайди з друзями спільні інтереси, обміняйся контактами,телефонними номерами.

 

Рекомендації підліткам, щодо покращення поведінки

  1. Намагайся ставитися до інших людей так, як бажаєш, щоб ставилися до тебе.
  2. Дотримуйся норм законів і моралі в сім'ї та суспільстві.
  3. Формуй в собі позитивні потреби і погляди. Пам'ятай, що егоїзм і слабовілля прирікають тебе на асоціальні вчинки.
  4. Не уникай ритмічної і напруженої трудової діяльності. Знаходь собі справу (роботу), яка дає змогу проявити себе та самоствердитися.
  5. Намагайся уникати компаній, спроможних, змінити тебе, твій світогляд, які можуть утягнути тебе в злочинний світ.
  6. Учись знаходити в собі найкращі якості, завжди спирайся на свою гідність: почуття особистої гідності — основа поваги до іншої людини,
  7. Сформулюй для себе найближчі і подальші життєві цілі — це могутній фактор твого розвитку.
  8. Не прагни до самотності, не занурюйся в себе під час  усвідомлення своїх неправомірних вчинків (дій). Обери собі друга з кола близьких тобі людей, який завжди буде готовий надати тобі дієву допомогу.
  9. Люби себе будь-якого. Формуй у собі позитивну самооцінку, вчись керувати собою, стримуватися. Не давай волю своїм природним реакціям, учись виражати емоції достойним чином.

 

Рекомендації підліткам щодо уникнення конфліктів

  1. Не розмовляйте одразу з людиною, яка знаходиться в збудженому стані.
  2. Перед тим, як сказати про якусь неприємність, подивіться на це очима опонента.
  3. Не приховуйте свого доброго ставлення до людини, висловлюйте схвалення його вчинкам.
  4. Змушуйте себе мовчати, коли вас втягують у дрібні сварки.
  5. Навчайтеся поводитись гідно, говорити спокійно, ввічливо, доброзичливо з оточуючими. Поважайте гідність інших.
  6. Якщо ви розумієте, що помиляєтеся у своїх думках, вчинках, визнайте це одразу
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz