У 1995 році на ХХУІІІ Генеральній конференції ЮНЕСКО її учасники проголосили 16 листопада Міжнародним днем толерантності і прийняли «Декларацію принципів толерантності». Відтоді цей день щороку відзначають у країнах - членах цієї організації . У словнику іншомовних слів написано, що «толерантність» (лат. «терпіння») – терпимість до чужих думок, вірувань. Толерантність сприяє ствердженню прав людини. Вона необхідна для порозуміння у сім’ї, колективі, суспільстві.
Мета тижня – об’єднати усіх учасників навчально-виховного процесу на принципах толерантності, донести до свідомості учнів важливість вміння прощати, бути терпимим, розуміти та визнавати права інших, уміти приймати людей такими якими вони є, взаємодіяти на принципах злагоди та здатності до примирення.
Під час тижня у школі відбулися цікаві заходи: уроки толерантності, опитування учнів «Чи толерантна ти людина?». Учням вручали смайлики доброго настрою. Молодші школярі створили проект «Дружні пальчики», переглянули мультфільми під гаслом «Давайте жити дружно». Старшокласники виготовили колажі та плакати та тему: «Толерантність – шлях до миру». Батьки на занятті школи усвідомленого батьківства обговорили стилі батьківського виховання, а педагоги на засіданні методичних об’єднань згадали принципи організації навчального процесу на засадах толерантності. Завершився тиждень флеш-мобом «Ми – різні, але рівні».
Толерантність – це єдність у різноманітності. Це не лише моральний обов’язок, а й політична та правова потреба.Без толерантності не може бути миру, а без миру неможливі розвиток та процвітання нашої держави.
Матвіюк Н.В., шкільний психолог. |