|
Головна » 2016 » Лютий » 17
5 грудня - День статистики… Цю дату зазвичай знають ті, хто працює у цій сфері, а ще їх родичі та близькі. Мало кому з учнів відомо, що в Луцьку на вулиці Шопена розташоване Головне управління статистики у Волинській області. А хто і бачив, бо частенько навідується до Наукової бібліотеки чи Музею бойової слави, або ж ходить у Краєзнавчий музей чи Палац учнівської молоді, то навряд чи задумувався, що це таке, яка є статистика, хто нею користується і для чого потрібні статистичні дані.
Державна служба статистики України у співпраці із Службою статистики Литви запропонували учням 2-А класу долучитись до проекту TWINNING, у ході якого учні з різних шкіл змогли дізнатись відповіді на всі питання, згадані вище.
4 грудня у 2-А класі було проведено тематичну виховну годину, приурочену до Дня статистики. Учні отримали книжки-довідники, які були спеціально розроблені для учнів 2-5 класів. Діти дізнались, що користуються статистикою практично усі: підприємства, школи, університети та коледжі, газети та журнали, телебачення та інтернет, а також звичайні люди.
Ще учні навчились проводити статистичне спостереження. Вибрали тему «Організація Дня народження». Ми провели анкетування, де вияснили, чим люблять ласувати діти, яких казкових героїв хотіли б побачити.
...
Читати далі »
Переглядів:
519
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
|
З початку навчального року у нашій школі діє надзвичайно цікавий гурток для учнів 3-4 класів «Народна вишивка» під керівництвом учителя 3-Г класу Бідун Альони Леонідівни. Мета гуртка - ознайомити дітей із українськими народними традиціями вишивання рушника, сорочки, їх призначенням в побуті; навчити учнів вишивати узори хрестиком і гладдю; розвивати естетичний смак, моторику пальців рук; виховувати в дітей любов до рідного краю, шанобливе ставлення до оберегів дому.
На перших етапах роботи гуртка діти дізналися про історію розвитку вишивки, ознайомились із різновидами народних та сучасних стилізованих вишитих виробів, які учні подіставали зі скринь своїх бабусь та мам.
Хочеться поділитись радістю із вами - протягом нашої плідної творчої праці, ми навчились вишивати хрестиком! Кожен учень вишиває свою першу картинку. Колектив гуртка «Народна вишивка» дуже дружний і цікавий. У нас вишивають навіть хлопці! Ми радіємо успіхам одне одного і завжди раді допомогти!
Переглядів:
529
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
|
Правду кажучи, мало хто з наших однолітків цікавиться подібними речами, але коли вперше наші учні прочитали статтю у газеті «Волинь» «Чотирнадцять днів без сонця», загорілися бажанням познайомитися з головним героєм розповіді.
І ось випала така можливість. До нашої школи завітав наймолодший учасник експедиції в печери долини Орто-Балаган (Абхазія) – лучанин, до недавнього часу мешканець району ЛПЗ! – Андрій Пилипюк.
Андрій – учасник проекту УСА (Української спелеологічної Асоціації ).Свою презентацію молодий спелеолог почав із розповіді про учасників експедиції. Цього року у подорож до Воронячої-Крубера відправилися 22 людини із шести країн світу: України, Ірану, Польщі, США, Ізраїлю, Росії, - на чолі з керівником – Касьяном Юрієм Михайловичем.
Гірськими, вузькими дорогами група машинами дісталася висоти 2256 м над рівнем моря, де й облаштувала свій базовий табір. Уже з першого дня почалися тренування на скелях. В учасників перевіряли вміння «ходити» по мотузках, адже печера уже намагалася забрати життя чотирьох людей. Із 22 спелеологів до команди потрапило лише 10. Андрій увійшов у другу п’ятірку, їхнім завданням було допомагати основним дослідникам.
...
Читати далі »
Переглядів:
530
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
|
4 грудня у 6-Акласі відбулося родинне свято « Здорова родина – здорова дитина» Здоров’я дитини насамперед залежить від здоров’я родини, в якій вона росте, виховується, набирається життєвої мудрості та шукає підтримки. Учні класу, як справжні актори, розігрували сцени, що навчають людяності, незважаючи на соціальне, фінансове чи інше становище.
Наприклад, притча «Про батька та сина» змушує нас зрозуміти, що найдорожче у світі, найцінніше насправді зовсім не коштує й копійки: увага й тепле ставлення до близьких, посмішка й радість дитини, вдячність рідних людей. Усе це можна отримувати без міри, мати велику радість, лише проявивши турботу й віддавши своє тепло та любов тим, хто на неї так чекає.
А ось притча «Два вовки » – це висвітлення вічної боротьби добра і зла як у світі, так і у кожній людині. І не завжди добро перемагає зло, як з дитинства стверджують казки. Для того щоб добро перемагало, треба прийняти його сторону й безперестанно слідувати цим шляхом, який найчастіше буває складнішим, ніж інший злий.
Притчі, що розповідали та розігрували учасники свята, є повчальними не тільки для учнів, а й для батьків, оскільки допомагають краще зрозуміти прагнення дітей . Ми вкотр
...
Читати далі »
Переглядів:
521
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
|
Здоров’я – найперша необхідна умова успішного розвитку кожної людини, її навчання, праці, добробуту, створення сім’ї і виховання дітей.
Від ставлення людини до здоров’я багато в чому залежить його збереження і зміцнення. Навчити дітей зберегти і зміцнювати своє здоров’я – одне з найважливіших завдань сучасної школи, яке реалізується в ЛНВК «ЗОШ І-ІІ ступеня №24 – технологічний ліцей» на початковій ланці програмою «Здоров’ятко».
Мета програми – формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, оволодіння життєвими навичками здорового способу життя та безпечної для здоров’я поведінки.
У процесі навчання зазначена мета передбачає вирішення таких завдань:
- формувати уявлення про здоров’я;
- мотивувати позитивне ставлення до збереження життя і зміцнення здоров’я;
-
...
Читати далі »
Переглядів:
504
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
|
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. І це, напевне, перше, що я не можу пробачити сучасним українським політикам. Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву "синдром Збруча", однак завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
На полях Першої світової війни відбувалося братання Українських січових стрільців, що воювали у складі війська Австро-Угорщини, та українців-вояків армії Російської імперії. Згодом усвідомлена необхідність єдності змусила українські західні регіони до проголошення самостійності з метою возз’єднання з Українською Народною Республікою.
...
Читати далі »
Переглядів:
445
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
|
Учні 2-А класу дуже люблять уроки-екскурсії на шкільне подвір’я, що передбачені програмою з природознавства. Одного похмурого осіннього дня ми вирушили на чергову міні-екскурсію, на якій спостерігали зміни у живій та неживій природі, які відбулися з приходом осені. Діти помітили, що птахів на деревах значно поменшало, адже багато чудових співаків не мають чим живитись. Але на березі, яку добре видно з вікон класу, учні все ж розгледіли ворону. Пізніше на уроках школярі з’ясували, що осілим птахам не обійтися без допомоги людей. Таким чином виникла ідея організувати акцію «Годівничка». Тому у листопаді учні разом із батьками виготовляли годівнички. У результаті ми зібрали 7 чудових та оригінальних «пташиних їдалень». Поміж них є годівнички і з патріотичним оздобленням, і з яскравими ягодами калини, і затишні «будиночки».
У грудні на уроці природознавства після вивчення теми «Як готуються до зими птахи» ми нарешті повісили наші годівнички на деревах у шкільному дворі. Тепер діти по дорозі в школу поповнюють запаси їжі в «їдальнях» - несуть соняшникове насіння, просо, шматочки від сала, крихти тістечок та печива. А під час перерв учні спостерігають за птахами із вікон класу.
...
Читати далі »
Переглядів:
572
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
|
Нинішня героїня «Стильної школи» Бідун Альона Леонідівна – вчитель початкових класів. Цікаво, яка ж точка зору на моду у нашої героїні?!
- Що для Вас є мода?
Мода-це стадне почуття, я завжди носила те що мені до смаку. За модою не потрібно йти наосліп. Головне стиль ... якщо він при вас, ви завжди на висоті!
- Які особливості має мода вчителя?
Професія педагога є особливою. Учителі — це ті люди, які завжди перебувають у полі зору учнів, батьків, колег, виконують важливу соціальну місію. Візуальна привабливість — першорядна складова іміджу. Тут важливе значення мають колір робочого костюма, правильно зроблений макіяж і модна зачіска.
- Чи є важливо для педагога одягатися стильно?
Правильно обрані тон розмови, тембр голосу, доречні рухи багато в чому визначають той образ, у якому вчитель з’являється перед учнями й колегами. На мою думку. не слід одягатися ультрамодно, головне не втрачати по
...
Читати далі »
Переглядів:
407
|
Додав:
Lena
|
Дата:
17.02.2016
|
| |
|
|