Дитинство кожної людини тісно пов'язане з іграшками. Напевне не знайдеться такої української домівки, незалежно від того є в ній діти чи нема, в якій не жили б чудернацькі іграшки: куплені, подаровані, а чи виготовлені власноруч. Іграшки в домах наших предків були не лише дитячою забавою, а талісманом, які приносили володарю щастя, відвертали небезпеку. Наші предки вірили, що вони здатні відганяти злих духів та приносити щастя до будинку. Напевно, тому ці лялечки частенько носилися як талісман
Лялька Дзвіночок – весела, завзята, приносить у будинок радість і веселощі. Це оберіг гарного настрою. Даруючи її, людина бажає своєму другові отримувати тільки хороші вісті і підтримує в нім радісний і веселий настрій.У лялечки три спідниці. У людини теж три царства: мідне, срібне, золоте. І щастя складається теж з трьох частин. Якщо тілу добре, душі радісно, дух спокійний, то людина цілком щаслива. Якщо дома є такий оберіг, то в ньому завжди буде радість і сміх.
«Дівка-баба» це дуже особлива лялька, яка символізує жіноче перетворення з дівки на бабу(колись це було почесне звання, яке могла заслужити лише та, котра народила доньку). Дивишся -- лялька-дівчина, красуня, з русою косою....перевертаєш - баба в хустині. Але ж "дівка" нікуди не поділась, вона в середині. Оце і є наша сутність кожної жінки.
Лялька «Благополучниця» принесе з собою достаток і збереже його в будинку, закриє дорогу злим силам, наповнить його радістю і благополуччям. Навіть із затишного або далекого місця лялечка захищатиме господарів, буде піклуватися про них, тому що сидить помічниця на щасті-мішечку. В спідниці-мішечку у неї копiйка з цифрою 5 — приносить гроші в будинок, фасолінка – дає їжу, а цілющі трави – це турбота про здоров’я.
Зроблена з любов’ю, лялька розвиває кмітливість, фантазію, духовний світ дитини, дає перші професійні навички, пробуджує відчуття рідного коріння.Під час уроків трудового навчання учні знайомляться з історією виникнення традиційних народних ляльок, вчаться створювати, користуючись отриманими знаннями, авторські ляльки, засвоюють дбайливе і шанобливе ставлення до ляльки як до об'єкта національної історії та культури. |