Поради психолога
- Вчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок наказує виробляти гормон стресу на будь – який подразник, що загрожує нашому спокою.
- Використайте найпростішу йогівську вправу. Закрийте очі і подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть їх у боки, уявляючи ячи як у них входить енергія. Складіть їх одна на одну біля пупка (ліва рука знизу). Ваш мозок насичується киснем і заспокоюється.
- Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т – лімфоцити крові.
- Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратись із хвилюванням.
- Живіть активно. По – перше, активні рухи не дають накопичуватися адреналіну, по – друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю» тощо.
- Стежте за пульсом – його оптимальна частота розраховується за формулою: 180 мінус ваш вік.
- Не одягайте на екзамен червоний одяг. Цей колір підвищує кров'яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті де багато червоних предметів, то вона починає безпричинно дратуватися. А коли людина одягає червоні речі, то навпаки, в неї додається бадьорості й активності. Тобто якщо ви одягнете на екзамен червону річ, то почуватимете впевненіше, а в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування. Хоча червоний колір можна використовувати як при застудах, так і при запаленні слизової оболонки. Цей колір впливає на систему кровообігу.
Чим заїсти стрес?
Поради психолога
Усе що ми їмо та п’ємо, впливає на стійкість до стресу. Не випадково у багатьох народів існує звичай і в горі, і в радості збиратися за столом.
Але не наражайтеся на ризик стати жертвою так званого «синдрому холодильника» - заспокоєння при стресовій ситуації через споживання їжі. Так дуже легко набрати зайвої ваги. Це не додасть вам здоров’я, а навпаки, лише неприємностей.
Зранку добре снідайте: гаряча страва (м'ясо чи риба) й овочевий салат. Дієтологи твердять, що ті, хто добре їсть зранку, стійкіші до стресу.
І навпаки, людина, яка не снідає або нашвидкуруч випиває філіжанку кави, частіше дратується, не адекватно реагує на ускладнення у своєму житті. Отже, поради:
- Споживайте їжу в один і той же час не менше 4 разів на день.
- Хай їжа тішить вас. Приготуйте улюблені страви, увімкніть музику, красиво сервіруйте стіл.
- Коли нервуєтеся, не лікуйте стресу цукерками , булочками, тістечками.
- Збільш порції споживання їжі за рахунок фруктів та овочевих салатів.
- Обмежся 1 – 2 філіжанками кави або чаю на день, в іншому випадку вам буде не просто зберегти витримку у критичний момент.
- Випийте протягом дня 3 – 6 склянок заспокійливого чаю, який знімає нервове напруження, нормалізує сон і артеріальний тиск.
- Заїдайте стрес родзинками. У них багато калію, який зміцнює нервову систему і провокує позитивні емоції.
- Влітку і восени особливим засобом проти стресу є соковиті плоди груші. До природних антидепресантів також належать смородина, суниця, айва, банани, ківі, грейпфрути,базилік, коріандр, селера.
- Споживайте продукти з вітаміном Е, що містяться в сої, картоплі, кукурудзі, моркві,волоських горіхах.
- Вживайте шоколад, який підвищує ваш життєвий тонус, нормалізує артеріальний тиск.
- З'їжте морозиво, яке завжди може вам нагадувати про безтурботне дитинство, покращити ваш настрій викликати посмішку.
|